Nasza firma została założona 15 maja 1990 r. Początkowo działała pod nazwą Przedsiębiorstwo Spedycyjno-Transportowe "AGROTRANS". Pierwotna nazwa firmy wywodzi się z pomysłu na założenie firmy. Według ówczesnych założeń początkową działalnością firmy miała być obsługa transportowo-spedycyjna jednej z fundacji rolniczych w zakresie importu maszyn rolniczych
z Niemiec. Z biegiem czasu firma okrzepła na rynku usług spedycyjnych, podjęła nowe rodzaje działalności spedycyjnej, zgodnie z wcześniejszą wieloletnią praktyką swoich pracowników.

           

           Od początku 1992 roku w wyniku zmian na rynku frachtowym nasza firma stopniowo wycofując się z transportu maszyn rolniczych coraz aktywniej zaczęła angażować się w spedycję samochodową na kierunku skandynawskim. Utrzymując dobre kontakty ze skandynawskimi partnerami w połowie lat dziewięćdziesiątych specjalnością firmy stała się obsługa transportowo-spedycyjna ładunków
w relacjach promowych do i z Danii oraz Szwecji. 

Równolegle z tym rozwijano także inną działalność spedycyjno-transportową: organizowanie przewozów ładunków niebezpiecznych
(z wyłączeniem 1 i 7 klasy ADR). Wśród krajów jakie znalazły się na szlaku tych przewozów należy wymienić przede wszystkim Niemcy, Holandia i Belgia, a w mniejszym zakresie Austria, Włochy, Czechy, Słowacja i Węgry. 

Wykorzystywany tabor jaki przewozi te ładunki to ciągniki z naczepami plandekowymi o ładowności 24 ton i długości 13,6 m oraz samochody o ładowności 6 ton, 3 ton i 1,5 tony. Transport ładunków niebezpiecznych oraz chemikalii neutralnych coraz bardziej angażował naszą uwagę, przez co musieliśmy ograniczyć naszą działalność na innych rynkach (ograniczyliśmy działalność na kierunku skandynawskim). Skupienie całej naszej uwagi na transporcie ładunków chemicznych niebezpiecznych i neutralnych zaowocowało uzyskaniem stałych kontraktów. 

         Dobrej ocena naszej działalności przez naszych zleceniodawców pozwoliła uzyskać nam statut tzw. spedytora domowego wobec niektórych klientów. Wiązało się to nowym wyzwaniem jakim była morska spedycja kontenerowa. Dzisiaj ta nowa specjalność naszej firmy jest naszą podstawową działalnością. Dzięki temu niektórzy z naszych pracowników podjęli działania zgodnie ze swoją wcześniejszą praktyką z zakresu spedycji morskiej. Nasza obecna działalność dotyczy obsługi spedycyjnej wszelkich ładunków, nie ograniczamy się już tylko do ładunków chemicznych. 

W związku z występującą wśród kilku podmiotów gospodarczych w Polsce nazwą "AGROTRANS", a przez to myleniem przez niektóre podmioty gospodarcze swoich kontrahentów, dla uniknięcia nieporozumień i jaśniejszej identyfikacji firm , w dniu 15 lutego 2002 roku nastąpiła zmiana nazwy naszej firmy na Spedycja Międzynarodowa "CARGOFRACHT". 

W związku z rozwojem firmy ważnym wydarzeniem w historii naszej firmy było przeniesienie w połowie 2011 roku miejsca prowadzenia działalności do biura w Krakowie, na os. Złotej Jesieni.

 

                 

Spedycja Międzynarodowa "CARGOFRACHT", 31-826 Kraków, os. Złotej Jesieni 6/35 tel. 12 640 93 60  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.